ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 5897006
*
nr 589 7006
Pigtittare
1800-tal, höjd: 44
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2009
kl 18:32:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/6 20:29:56
1
100 kr
26/6 21:58:29
2
200 kr
29/6 16:43:14
3
350 kr
29/6 17:10:09
4
300 kr
29/6 17:10:40
4
400 kr
29/6 18:08:38
5
Vinnande bud
29/6 18:16:45
3
500 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:57
-
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:04
*
Pigtittare
nr 589 7006
Pigtittare
1800-tal, höjd: 44
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/6 20:29:56 | 1 | 100 kr |
| 26/6 21:58:29 | 2 | 200 kr |
| 29/6 16:43:14 | 3 | 350 kr |
| 29/6 17:10:09 | 4 | 300 kr |
| 29/6 17:10:40 | 4 | 400 kr |
| 29/6 18:08:38 | 5 | Vinnande bud |
| 29/6 18:16:45 | 3 | 500 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:57 -
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:04



